Eğitim Faaliyetleri

Uygulamalı Eğitimler ve Seminerler

Günümüzde hızla gelişen dünyada, teknoloji her alanda yerini almıştır. Kontrol teknolojisi hızla gelişmeye devam etmektedir. Kontrol teknolojileri, sistemlere göre farklılıklar gösterebilir ya da aynı sistemi farklı kontrol teknolojileri ile denetleyebiliriz.
Kontrol teknolojileri yardımıyla daha kaliteli ve ucuz üretim yapılabilmektedir. Bu nedenle kontrol teknolojilerinin önemi giderek artmaktadır ve bu artış talebini karşılamak için yeterli uzman ve teknik kadrolara ihtiyaç duyulmakta. Malesef ülkemizde otomasyon konusunda uzman kadrolar yetersiz kalıyor.
Simtek Otomasyon olarak bu konuda üzerine düşeni yapmaya hazırdır. Hedeflerimizin arasında olan “Eğitimler ve Seminerler” düzenleyerek otomsayon konularında uzman ve teknik kadro yetiştirmektedir.
Aynı zamanda sanayi kuruluşlarındaki bakım gruplarına temel seviye ve ileri seviyede uygulamalı otomasyon eğitimleri vermektedir. Bu uygulamalı otomasyon eğitimlerinde kontrolör, operatör panel eğitimi ve hareket kontrol cihazlarının eğitimi verilmektedir.

Eğitmenlerimiz, alanlarında yıllarca çalışmış ve tecrübelidirler. Edindikleri birikim ve bilgisini öğrencilerine aktarma yeteneyine sahipler ve konulara hakimdirler. Başka özelliklerede sahip olan eğitmenlerimiz başarılı bir şekilde öğrenciyi derse motive edebiliyorlar.
Bu eğitimlerin sonunda katılımcıların sorumluluk alanlarındaki makinaların arıza tespitinin daha hızlı bulunup arızanın giderilmesini sağlanmaktadır. Böylece eğitim alan teknik elemanlar makine üzerinde yazılım değişikliklerine müdahale becerisi kazanmaktadır.

Ağırlıklı olarak aşağıda sayılan konular üzerinde eğitim ve seminerler düzenlemekteyiz:

 

– Kontrolör (PLC) Programlama Eğitimi;

– Operatör Panel Programlama Eğitimi;

– WinCC Eğitimi;

– WinCC Flexible Eğitimi;

– Siemens Simotion Eğitimi;

– Siemens S7-300 S7-1200 PLC Eğitimi;

– Siemens TIA Portal Eğitimi;

– Çeşitli Seminerler.

RussiaUSA