Arıtma Sektörü

Arıtma Otomasyonu

Arıtma tesisi genel anlamda , yerleşim merkezlerinin ve sanayi tesislerinin kirlettiği suları temizleyen tesis anlamına gelmektedir. Bunun yanında birçok alanda arıtma tesislerine ihtiyaç duyulmakta ve bu anlamda çalışmalar yapılmaktadır. Eğer bir arıtma tesisi kurmak istiyorsanız işyerinizin atıkları ciddi boyutta çevreye zarar veriyor demektir ve siz doğru yoldasınız.
Fakat arıtma tesisi kurarken bazı şeylere de dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle arıtma tesisi bir mühendislik işidir ve tesisin yapımından işletilmesine kadar hepsiyle mühendisler ilgilenir. Genellikle bu mühendisler çevre mühendisleridir. Mesela bir firma ile arıtma tesisi yapımı konusunda anlaştıysanız firma yetkilisi öncelikle ve mutlaka işletmenize gelip etrafı kontrol etmeli. Yani bir nevi keşif yapmalı.
Üretim alanınızı kapsamlı olarak öğrenmeli ve atık maddenin cinsini,kaynağını, çevreye olan etkilerini, ne kadar bir alanda zararlı olabileceğini yani yapılacak olan arıtma tesisinin ne kadar kapasiteyle çalışması gerektiğini bizzat gelip belirlemelidir.

Arıtma tesisinin yapılacağı alan işletmecinin kendisiyle beraber tespit edilmeli. Önceden zaten yaptırılmış olması gereken atık madde analizleri mühendise teslim edilmeli gerekiyorsa mühendis kendisi de maddeden numune alarak tekrar analiz yaptırmalıdır. Proje bu sonuçlara göre gerçekleştirilmelidir.

Arıtma Sektöründeki Referanslarımız

RussiaUSA