Pres-Robot Otomasyonu

Pres – Robot Otomasyonu

Pres otomasyonu başta otomotiv sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Büyük ya da küçük parçalara, kalıbın formunu vermek için kullanılan presler, hem güvenlik için hem de üretimden kazanç için otomasyona ihtiyaç duyar. Simtek Otomasyon pres otomasyonunda prosese göre robotlu çözümler de sunmaktadır.

 

Otomotiv sektöründe genellikle taşıt parçaları sac veya alüminyum malzemeden olur. Bu parçalar elde edilmek istenen taşıt parçasının büyüklüğüne göre değişir. Ancak en küçük parçaların bile insan gücüyle taşınması zahmetli, zor ve verimsizdir. Bu sebeple presler arası otomatik parça taşınması için robotlara ihtiyaç duyulur. KUKA Sistem Partneri olan Simtek Otomasyon, deneyimli kadrosuyla bu alanda da optimum çözüm sunar.

 

Mekanik tasarım, elektrik projelendirme, PLC programlama, robot devreye alma ve saha kurulum gibi pres hatlarını en baştan anahtar teslime kadar projelendiren Simtek Otomasyon; müşterilerine pres otomasyonu için geliştirilmiş opsiyon paketleri de sunar. Bu opsiyon paketleri ile pres hattı rahatça takip edilir ve hızlı müdahale şansı verir. Proje teslimden önce verilen eğitimler ve opsiyon paketleri sayesinde müşterilerimiz zorlanmadan hat kontrolünü sağlamaktadır.

 

Kurulum öncesinde yapılan son derece gerçekçi simülasyon çalışmaları ile yerleşim planından çevrim sürelerine kadar birçok konu belirlenir. Böylece hem müşteri tarafından çözüm doğru anlaşılır hem de projenin ne kadar verimli çalışacağı saptanır.

EnglishRussia